Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Víte, že letenky rezervované na Letenky.com jsou napojené na stovky leteckých společností? Nemusíte tak pracně  a dlouho vyhledávat na stránkách daných leteckých společností, ale u nás získáte všechny nabídky "pod jednou střechou".

Za letenky můžete u nás zaplatit těmito způsoby: internetbankingem, převodem na náš účet, vkladem na účet na pobočce banky, kreditní kartou (Visa, MasterCard, Diners Club).

Archiv zpráv

Aktuality

[Mauricius z Prahy od 13 790 Kč se zavazadlem a v top termínech]
17.04.2023
Mauricius z Prahy od 13 790 Kč se zavazadlem a v top termínech

Exotický ostrov Mauricius najdete v Indickém oceánu, a to zhruba 800 km východně od Madagaskaru. Proslavil se díky svým dokonalým bělostným plážím, tyrkysovým lagunám a korálovým útesům, které lákají potápěče z celého světa. Kromě toho se tady ukrývají nádherné přírodní rezervace a národní parky, kde můžete objevovat pestrou faunu a flóru.

více
[Jedinečná Madeira! Letenky z Prahy od 3 890 Kč s termíny až do října]
02.01.2023
Jedinečná Madeira! Letenky z Prahy od 3 890 Kč s termíny až do října

Madeira je portugalským ostrovem, který najdete v Atlantiku. Na svoji jedinečnou krajinu tvořenou tropickými rostlinami, útesy, divokými plážemi, botanickými zahradami a samozřejmě dechberoucími stezkami či horami láká zejména milovníky turistiky. A právě i díky své podobnosti s Havajskými ostrovy je nazývána Havají Atlantiku. Pro nás je tak mimo jiné skvělou alternativou, když se nám na vzdálenou a dražší Havaj nechce cestovat.

více
[LAST MINUTE: All Inclusive dovolená na Mallorce od 10 990 Kč]
10.10.2022
LAST MINUTE: All Inclusive dovolená na Mallorce od 10 990 Kč

Mallorca je hvězdou Baleárských ostrovů, která má co nabídnout během celého roku. Přesvědčte se o tom už za pár dní díky All Inclusive pobytu s fantastickou cenovkou. Čekají na vás romantické procházky po pláži či malebná městečka. Jestli ale dáváte přednost o něco aktivnějšímu programu, naplánujte si turistiku. Mallorca má nádherná pohoří, k jejichž prozkoumávání vám aktuální podzimní teploty přímo hrají do karet.

více
[MEGA! Letenky z Prahy do New Yorku od 7 990 Kč]
18.08.2022
MEGA! Letenky z Prahy do New Yorku od 7 990 Kč

Procházky v Central Parku, výlet k soše Svobody, ruch na Times Square a spoustu dalších zážitků si nyní můžete naplánovat díky super akčním letenkám do New Yorku. Letíte z Prahy od neuvěřitelných 7 990 Kč. Moc ale neotálejte, akce totiž platí už jen do zítřka (19. srpna 2022) nebo do vyprodání.

více
[Léto v Chorvatsku! Last minute letenky od 464 Kč]
20.07.2022
Léto v Chorvatsku! Last minute letenky od 464 Kč

Když se řekne léto, vybaví se nám dovolená v Chorvatsku. Máte v plánu se sem letos taky vydat? Potom pro vás máme super tip – zapomeňte na nekonečnou a únavnou cestu autem a sáhněte po akčních letenkách. Z Bratislavy, Vídně nebo Prahy letíte už od 464 Kč a na místě budete cobydup.

více

Peking

Peking (Beijing) - hlavní město Číny se rozkládá v rovinaté krajině 150 km od pobřeží Pochajského zálivu, jeho rozloha je úctyhodných 16 800 km². Čínská metropole se v současné době dramaticky mění, mizí tradiční úzké uličky s nízkou zástavbou a vyrůstají moderní výškové budovy, hotely, široké bulváry, stoupá počet obyvatel i aut, rozšiřuje se síť komunikací, vznikají nové čtvrti. I přes modernizaci má Peking turistům co nabídnout, jeho dlouhá a bohatá historie se odrazila v jeho tradicích a památkách (Zakázané město, náměstí Nebeského klidu, impozantní paláce, chrámy, památníky). Vydejte se na cestu plnou zážitků - lacní letenky najdete z Prahy, Vídně nebo Budapešti.

Peking je hlavním městem Čínské lidové republiky. Je správním, vzdělávacím a kulturním centrem země a zároveň druhým největším čínským městem. Co se týká ekonomiky, zde ho „předběhla“ města jako Šanghaj a Hongkong.

Historie oblasti sahá až do 3. tisíciletí před naším letopočtem. Celá oblast však neměla velký význam až do doby válčících států v 5. - 3. století př. n. l., kdy zde vzniklo hlavní město královské říše Jen, zvané Ťi-čcheng (Jicheng). V 10. st. n. l. sloužilo jako metropole dynastie Liao. Vládci dynastie Ťin ve 12. století pojmenovali město Čung-tu (Centrální hlavní město) a vybudovali zde císařský palác a most Lu-kou, který je  známý jako most Marca Pola a využívá se dodnes. Ve 13. století město srovnala se zemí  mongolská armáda pod vedením Čingischána. Na jeho místě vzniklo nové město, zvané Ta-tu (Velké hlavní město).  Panovníci dynastie Ming přesunuli ve 14. století své císařské sídlo z větší části do Nankingu (Nan-ťing; Nanjing; Jižní hlavní město). Ta-tu dostalo nové jméno, Pej-pching (Severní místo klidu). Dalších 50 let město čekalo na návrat cíařské moci a na pojmenování jak ho známe dnes - Pej-ťing (Beijing; Peking; Severní hlavní město). V 15. století byl Peking nejdůležitějším městem v Číně, bylo postaveno Zakázané město, Nebeský chrám, zakládaly se honosné zahrady, rozvíjela se věda. V roce 1900 za tzv. boxerského povstání město zpustošily evropské vojenské jednotky, jednalo se o první z mnoha krizí, které Peking zažil během 20. století – dvě světové války, občanská válka, vznik Čínské lidové republiky. V roce 1949 se Peking stal hlavním městem Čínské lidové republiky. Za komunistické éry bylo zbouráno mnoho historických staveb. V roce 2008 se v Pekingu konaly Olympijské hry.

V současnosti  najdeme vládní budovy v části, která se nazývá par Zhongnanhai. V Pekingu sídlí i mnohé univerzity. 

Co se týká ekonomiky, tak v posledních letech se zde rozvíjí hlavně automobilový průmysl. Za podnikatelskou čtvrť se považuje část Guomao, kde sídlí několik společností, obchodních domů, a také jsou zde luxusní byty. Ulice Fuxingmen a Fuchengmen jsou finanční ulice, Wangfujing a Xidan jsou zase obchodní ulice. V Zhongguancun se rozvíjí elektrotechnický, počítačový a farmaceutický průmysl. Za hlavní průmyslovou oblast se pokládá Shijingshan. Město má díky průmyslu problémy s ekologií, je zde špatná kvalita vody a silně znečistěné ovzduší.

Peking se rozkladá na severovýchodě Číny, na jihovýchodě hraničí s městem Tchien-tin. Městem protékají řeky Jung-ting a Čchao-paj. Na řece Čchao-paj je vybudovaná nádrž Mi-jun, která zásobuje město pitnou vodou.

Peking i přes své "neduhy" nabízí mnoho krásných míst a památek, které stojí za to vidět.

Centrem Pekingu je náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men). Toto náměstí každého ohromí svojí velikostí, jeho rozloha je 44 hektarů a je největší na světě. Může pojmout až milion lidí a bylo dějištěm všech významných událostí ve 20. století, konala se zde i studentská demonstrace v roce 1989. Na východní straně náměstí je Muzeum čínských dějin, na západní straně Velká síň lidu a budova čínského parlamentu, na jihu je Mauzoleum předsedy Mao Ce-tunga a na severu brána do Zakázaného města.

Chrám Nebes (Tiantan) je jedním z hlavních symbolů Pekingu. Nachází se ve velkém parku v jižní části města a dal ho postavit císař Yongle z dynastie Ming, výstavba započala v roce 1046 a trval a16 let. Jeho severní část je polokruhovitá na počest nebes a jižní část je čtvercová na počest země. Je největším chrámovým komplexem v Číně. Císař se každoročně v době slunovratu vydával v doprovodu procesí na pouť ze Zakázaného města k Chrámu nebes, kde vzdal hold nadpozemským silám a modlil se za bohatou úrodu. Nachází se zde  Kruhový oltář (Yuanqiu Tan), Síň Císařské krypty nebes (Huangqiong Yu), Síň Zdrženlivosti (Zhai Gong), Kancelář Božské hudby (Shenyue Shu). Nejznámější je Síň Modliteb za dobrou úrodu, je  to 38 m vysoká třípatrová kruhová stavba, její střecha má věžovitý tvar se třemi prstenci střech složených z modrých glazovaných tašek. Čtyři hlavní pilíře znázorňují čtyři roční období a dvě řady po 12 sloupech znázorňují měsíce a rozdělení dne do dvouhodinových jednotek.

Zakázané město leží v centru Pekingu a bezprostředně sousedí s náměstím Nebeského klidu. Zakázané město je označení pro císařský palác (v čínštině Gugong). Svůj název získalo pro uzavřenost vůči světu, do císařského paláce byl zakázán vstup prostým lidem. Do Zakázaného města bylo dovoleno vstoupit  jen vybranému služebnictvu, konkubínám či posluhovačům. A ten, kdo jednou vstoupil dovnitř, se již nikdy nemohl vrátit zpět. Zakázané město bylo sídlem císařů od 15. století, kdy jej císař Jung-le nechal postavit, do začátku 20. století.  Většina dochovaných budov však pochází až z 18. století. Celkem zde sídlilo 24 císařů z dynastií Ming a Qing. Zakázané město tvoří ohromný palácový komplex (největší svého druhu na světě), který se rozkládá na ploše 74 hektarů ve tvaru obdélníku. Zakázané město je lemováno 12,5 m vysokými zdmi a vodním příkopem, který dosahuje šířky až 52 metrů. Výstavba města začala v roce 1406 a trvala 14 let, a prý na jeho výstavbu bylo povoláno milión dělníků. Podle čínské symboliky je v komplexu 9999 místností. Vzhledem k tomu, že město bylo postaveno ze dřeva, neustále hrozilo vypukunutí požáru. V 17. století jej zapálili Mandžuové, kteří pak založili dynastii Čching. Pak město vyplenili Japonci, i čínští nacionalisté, během Kulturní revoluce byl celý komplex málem rozmetán. Přesto je však Zakázané město velmi dobře zachovalé a je jedinečnou ukázkou čínské architektury. Od roku 1987 je tento jedinečný komplex na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a patří mezi nejvíce navštěvované památky na světě.

Letní palác (Yiheyuan) se nachází v západní části Pekingu, asi 15 km od centra města. Areál Letního paláce sloužil jako letní sídlo císařů. Založení paláce se datuje do 12. století, kdy na stejném místě vznikla první podoba paláce. Palác se dále rozšiřoval a přestavoval, aby se co nejvíce přiblížil čínskému ideálu harmonie mezi přírodou a člověkem. Velkou měrou se o to zasloužila císařovna Cixi. V současnosti celý komplex zabírá plochu téměř 300 hektarů, a je tvořen samotným palácem, velikým parkem (největší klasický park v Pekingu), jezerem Kunming. Parková část je ukázkou čínského zahradnictví - v zeleni se nachází další stvaby - pavilóny, mosty, chrámy, jezírka, pagody. Na začátku 20. století proběhla velká rekonstrukce areálu a od roku 1924 je park otevřen pro veřejnost. V roce 1998 byl Letní palác zařazen na seznam UNESCO.

Lámaistický chrám (Yonghegong), neboli palác Harmonie a míru, je významným chrámovým klášterem tibetského budhismu nejen v Pekingu, ale i v celosvětovětovém měřítku. Chrám byl dostavěn až na konci 17. st. a najdete ho v severovýchodní části města.  V chrámu dodnes žijí lámaističtí mniši, kteří zde provádějí náboženské obřady a modlitby. Areál chrámu tvoří několik síní, které jsou bohatě zdobeny. V poslední stavbě kláštera nazvané Pavilón desetitisíců radostí je umístěna 18 m vysoká socha  stojícího Buddhy, která byla vytesána z jediného kmene stromu. Lamaistický chrám jako jedna z mála sakrálních budov bez úhony přečkala období Kulturní revoluce.

 

Oficiální název: Pej-ťing; Beijing

Počet obyvatel: více než  17 miliónů

Rozloha: 16 800 km2

Měna: Čínský juan (CNY)

Časový posun: +6h (letní čas), +7h (zimní čas)

Víza: více o vízových podmínkách do Číny se dozvíte zde.

 

Velvyslanectví České republiky v Pekingu

2 Ritan Lu, Jianguomenwai, 100600 Beijing

E-mail beijing@embassy.mzv.cz

Konzulární úsek consulate_beijing@mzv.cz

Web www.mzv.cz/beijing

Telefon 0086/10/85329500, sekretariát-85329502, KO-85329535

Fax 0086/10/65325653,  KO-0086/10/85329576

Konzulární pohotovost 0086/10/85329535, 85329526, 85329525, 85329524, mimo pracovní dobu úřadu 0086/13911752207

 

- informace o destinaci budeme postupně rozšiřovat v podrubrikách

Uvedený text má jen informativní charakter, portál letenky.com neručí za jeho správnost a aktuálnost.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent